TOS & Meertaligheid - Incompany Dynamo

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

NSDSK cursus

   Wo 2 juni 15.00 u

   2,5 uur

   In overleg

   Dynamo

TOS & Meertaligheid - Incompany Dynamo

     Wo 2 juni15.00 u

     2,5 uur

      In overleg

    Medewerkers van Dynamo

Lees voor
Lees voor

Een groot aantal kinderen onder de 5 jaar heeft problemen in het ontwikkelen van spraak en taal. Werk je met deze jonge doelgroep en zou je meer willen weten over herkenning van taalontwikkelingsproblemen? Deze training gaat in op de kenmerken van de taalontwikkeling van jonge kinderen en het verschil tussen een taalontwikkelingsachterstand en een taalontwikkelingsstoornis. Veel kinderen worden groeien op met meer dan één taal in hun dagelijkse omgeving. Welke rol speelt de meertaligheid in de taalontwikkeling? Hoe communiceer je het beste met TOS- kinderen welke adviezen zijn passend voor (anderstalige) ouders? Leer het tijdens een van onze trainingen.

Voor wie

Voor professionals: 

  • Medewerkers van Dynamo; professionals die in het dagelijkse leven te maken hebben met kinderen met een taalontwikkelingsstoornis

Wat je gaat leren

Deelnemers zijn na deze training in staat problemen in de taalontwikkeling bij jonge kinderen te signaleren. Ze kennen het verschil tussen een taalachterstand en een taalontwikkelingsstoornis. Daarbij wordt meertaligheid besproken, en de verwachtingen in de taalontwikkeling van kinderen die opgroeien met meer dan één taal. De deelnemers krijgen een idee hoe zij gezinnen waarin kinderen meertalig opgroeien, beter kunnen adviseren en ondersteunen. Middels casuïstiek krijg je een praktische benadering om tot doelgericht handelen te komen.

Hoe je gaat leren

  • Online via Zoom

Programma 

De training is opgedeeld in drie delen, met telkens een korte pauze tussendoor.

  • Deel 1: taalontwikkeling van het jonge kind (0-4); wat is het verschil tussen een taalachterstand en TOS
  • Deel 2: meertaligheid & taalontwikkeling
  • Deel 3: praktijkvoorbeeld 

Studiebelasting en duur

Gemiddeld 2,5 uur 

Tijd data en locatie

Woensdag 2 juni 15.00-17.30 uur

Cursus vindt online plaats via Zoom.

Meer informatie

Werk je niet bij Dynamo, maar wil je ook een incompany training over TOS & Meertaligheid? Laat het ons weten!

Neem voor meer informatie contact op met Sophie Hockers, coördinator Academie via 020-574 59 45 of academie@nsdsk.nl.

Inschrijfdata: